17 септември, вторник   Точно в 10 часа във вторник

...
17 септември, вторник   Точно в 10 часа във вторник
Коментари Харесай

Военният театър отваря широко врати

17 септември, вторник

 

Точно в 10 часа във вторник Театър " Българска войска " стартира празнуването на Деня на отворените порти, заяви управлението му.  По този метод театърът поставя начало на новия си сезон. Столичани и посетители на столицата ще могат да надникнат в " кухнята " на постановките. От сутринта артисти от трупата ще посрещат посетителите на входа на " Раковски " 98 с чаша  кафе и ще ги поведат на една разходка из театралните потайности. Ще могат да се видят репетиционните зали, гримьорните, перукерните, ателиетата, фоайетата с паметни плакати, както и звукозаписното студио на артиста Дони. Всички посетители на театъра ще могат освен да преглеждат театралните костюми и експонати от емблематични спектакли, само че и да ги облекат и да се снимат с боеприпас от театрални оръжия - саби, мечове, револвери, автомати и картечници. 
Още в тазгодишното издание на Деня на отворените порти ще бъде открехната завесата и там, където се ражда едно зрелище. В предиобедните часове всички другари и посетители на театъра ще имат неповторимия късмет да бъдат очевидци на репетиционния развой, в който доайенът измежду режисьорите Красимир Спасов работи с актьорите по пиесата на Майк Бартлет " Любов, обич, обич ". 
Отново на Камерна сцена " Миракъл " всички другари и фенове на театралното изкуство ще могат да се срещнат с обичаните артисти Стефка Янорова, Иван Налбантов, Веселин Ранков, Стойко Пеев, Дони и Нети и Иван Радоев в " 10 минути с... " - прям диалог за специалността, сцената, любовта... и още нещо.
По традиция в Деня на отворените порти единствено няколко часа преди да се вдигне завесата за първия театър за сезона, всички гости могат да проследят и неговата възстановителна подготовка. В 15:00 часа на Голяма сцена  пък актьорите от хитовата комедия " Арсеник и остарели дантели " ще стартират своята подготовка.
Това е и последният ден, в който могат да се купят билети за представленията през идващите два месеца и половина единствено за 10 лв., припомнят от театъра. 
Източник: segabg.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР